26 Eylül 2011 Pazartesi

İnsanlar, Arabalar ve Rüzgâr Geçti AramızdanGökyüzü ya da odanın tavanı. Düşerken nereye baktığının bir önemi yok canım okur! Üzerinde ne olduğunun, aklından neler geçtiğinin, ne kadar uzağa düştüğünün de. 

Düşme hızını şarkılar belirliyor. Düşerken önemli olan tek şey kulağında değil, içinde hissettiğin o şarkı. Hayat bulduğun o şarkıda gün geliyor ölebiliyorsun da. Komik ve ironik. Galiba bunu seviyorum sevgili okur. 

Müzikten pek anlamam ve düşme konusunda bir uzmanım. Düşerken çalan şarkılar konusunda da bu sıralar epey geliştirdim kendimi. Bakarsın gün gelir, bir işe yarar. Herkes doğru yolda yürüyecek değil ya, yolumuz yoktu bizim. Biz de yoldan doğru yürümeye karar verdik, diyelim, geçelim.

Sevtap Ünal. Şu bizim bildiğimiz ve hatta çok sevdiğimiz Ümit Ünal'ın kızkardeşi. Bu pek sevdiğim bir tanım değil. İçli şarkılar yazan, müzik tanrısıyla lakırdı eden, tuhaf sesli bu kadına bu denli kısa bir tanım yakışmıyor. Lakin tanımlamaya da dilim varmıyor. İstiyorum ki sen de dinle, keşfet, bayıl!

Nazan Öncel serkeşliği, Sezen Aksu hassasiyeti ve gariptir Umay Umay lezzeti var bu hatunda. Albümün adına bir bak sevgili okur, İnsanlar, Arabalar ve Rüzgâr Geçti Aramızdan diyen bir kadın sevilmez mi? Sevilir elbet, çok şeydir çünkü bu.

Uzun lafın en kısası, ben bu aralar hep bu kadını dinliyorum. Yemek yerken, elimi yıkarken, uykuya dalarken, DavidLynchvari rüyalar görürken, işe giderken, işin ta kendisiyken, akşam olurken hep O'nun sesi var kulaklarımda, diyor ki  "Hiç kimseye vefa borcu takmış değilim! / Aklı selim, fikri firarda, geçmişi sır gelecek ayazda / Dünyaya gelmiş tesadüfen ben o mutsuz çocuklardan sadece biriyim. "

Uzuuun uzun dinle, güzel güzel düş!
Sevgimle kal cânım okur! 

Hiç yorum yok:

Related Posts with Thumbnails